Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Hejtman Jiří Zimola ocenil medailisty z dětské letní olympiády. (527.13 KB)
Hejtman Zimola ocenil jihočeské sportovce z Her VII. letní olympiády dětí a mládeže
15.09.2015

Gratulací za vzornou reprezentaci kraje a předáním drobných dárků mladým jihočeským medailistům učinili krajští radní v čele s hejtmanem Jiřím Zimolou v pondělí 14. září definitivní tečku za Hrami VII. letní olympiády dětí a mládeže 2015.

Ty se uskutečnily v červnu v Plzeňském kraji a Jihočeši se ziskem 32 medailí obsadili mezi 14. kraji celkové šesté místo.

 

Získali jsme 12 zlatých, 11 stříbrných a 9 bronzových medailí

„Získali jsme 12 zlatých, 11 stříbrných a 9 bronzových medailí, což rozhodně není málo. V tomto případě ale více, než kde jinde platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Jsem velice rád, že mladí lidé sportují a že existují takové akce, jako tato letní olympiáda, kde mají možnost zažít tu neopakovatelnou atmosféru. A nezáleží už na tom, jestli budou pak provozovat sport na vrcholové úrovni, nebo se mu budou věnovat jen rekreačně. Důležité je, aby se sport stal součástí jejich života," uvedl Zimola.

 

Kraj chce, aby děti sportovaly. Akci podpořil částkou 1,7 milionu korun

Kromě samotných sportovců, jak hejtman podotkl, patří poděkování i rodičům, trenérům i školám, které jim tyto aktivity umožňují.

Letní olympiáda je významným projektem Českého olympijského výboru, který se koná jednou za dva roky. A kraj si význam této akce dobře uvědomuje. „Chceme, aby děti sportovaly. Dokazujeme to ostatně i tím, že pravidelně vyčleňujeme ve svém rozpočtu příslušnou finanční částku pokrývající základní výdaje spojené s touto reprezentací. Letos tato suma činila 1,7 milionu korun," uzavřel Zimola.

Fotografie ke stažení (.jpg - 3499.07 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku