Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (1998.19 KB)
Běh rodin s dětmi je oblíbeným zpestřením velkých závodů
21.09.2016

Všichni doma nemají elitního atleta v životní formě, vítězícího na velkých závodech. Když se však objeví nabídka na závod pro celé rodiny, leckdo ihned zpozorní. Zvlášť pro mladé s malými dětmi a čipernými prarodiči je výzva k rodinnému běhu podnětem k vyplnění volného času. Potvrdilo se to i při letošním půlmaratónu v Českých Budějovicích, kde se jeden z vložených závodů pro celé rodiny setkal s obrovským zájmem veřejnosti. Zhruba tříkilometrový okruh městem si otestovalo hned 2 511 účastníků, od drobečků v kočárku po seniory. Jejich závod byl podpořený prostředky z programu Jižní Čechy olympijské.
Letošní českobudějovický půlmaratón měl vylepšenou atmosféru. Pořadatelé dostali mezinárodně uznávanou Zlatou známku kvality. Je to ocenění za dobrou organizaci a naplnění řady podmínek pro kvalitní běh s vynikajícími Afričany a vynikajícími časy.
„Nás však baví i organizování rámcových závodů. Zvlášť, když se tam objeví děti a jejich spokojenost je vidět. I proto byla pomoc z fondu Jižní Čechy olympijské užitečná," poděkoval na dálku jeden z organizátorů Tomáš Coufal z Prague International Marathon, který připravoval i další závody, protože seriál, do kterého spadají České Budějovice, má sedm dílů.
Dotaci pořadatelé využili na zajištění zázemí a prostředí běhu. Kromě jiného postavili pódium, před kterým měly děti možnost k rozcvičce. Dostávaly i trička s logem Jižní Čechy olympijské. Závod měly docela náročný. Vyběhly z náměstí Přemysla Otakara II. Žižkovou ulicí na Lidickou, odtud k zimnímu stadionu a přes náměstí do Krajinské, za kterou se stočily na třídu Na Sadech. Ulicí Karla IV. se vrátily znovu na náměstí, kde byl start i cíl.


Kdo nevydrží běžet celou trať, projde se a pohovoří se známými třeba o počasí

Poměr, děti - dospělí, dopadl lépe pro mladší, jimž byl běh především určený. „Řekl bych, že je to v procentech tak šedesát ku čtyřiceti," vypočítával Coufal a poznamenal: „Pestré je i zapojení dospělých. Jednou přijde jen jeden z rodičů třeba se dvěma dětmi. Jindy běží oba prarodiče. Často se zapojí celá rodina, kde jsou oba rodiče i všechny děti". Publicita je jistá.
Děti startovaly před hlavním závodem a kolem trati jim fandila spousta lidí. I to je důvod, proč se rádi proběhnou všichni včetně dospělých. Povzbuzení známých i neznámých potěší i při rekreačním pohybu. „A když síly na chvíli chybí, projdou se a pohovoří s diváky třeba o počasí," konstatoval Coufal.
Prague International Marathon je společnost s ručením omezeným, kterou v Česku založil Carlo Capalbo. Říká o sobě, že není Ital ani Čech, že je Evropan. Hlavním podnikem, který jeho společnost pořádá, je Pražský maraton. Běží se v květnu v Praze a po léta je tento velký mezinárodní závod také tuzemským šampionátem v náročné olympijské disciplíně. Navrch společnost PIM pořádá půlmaratóny, které se běhají v sedmi městech České republiky. Pátý ročník se letos uskutečnil i v Českých Budějovicích. Součástí programu byl běh rodin s dětmi.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku