Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Integrovaný dopravní systém Jihočeského kraje se rozšíří o druhou zónu MHD v Budějovicích. Cestujícím se díky tomu sníží náklady na jízdné
27.06.2017

Lidem, kteří využívají veřejnou dopravu v okolí Českých Budějovic, výrazně klesnou náklady na cestování. Do Borku, Boršova, Rudolfova či Včelné se díky Integrovanému dopravnímu systému Jihočeského kraje – Českobudějovicko (IDS ČB), dostanou za ceny platící v krajském městě v tzv. 1. tarifní zóně.

Na integraci tzv. 2. tarifní zóny českobudějovické hromadné dopravy, kam výše uvedené obce spadají, do IDS ČB se dohodl kraj s městem České Budějovice a jeho dopravním podnikem. V platnost má vstoupit od 1. srpna letošního roku. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec.

Jihočeský kraj vyjde rozšíření služeb IDS ČB na zhruba čtyři miliony korun ročně

„Integrace přinese nejen finanční úsporu lidem dojíždějícím z okolí Českých Budějovic do města ze současné 2. tarifní zóny, ale zároveň umožní všem držitelům předplatních časových jízdenek na českobudějovickou hromadnou dopravu neomezeně cestovat i mimo rámec katastrálního území města za ceny jízdenek platných v 1. tarifní zóně,“ upřesnil Švec.

Jihočeský kraj vyjde rozšíření služeb IDS ČB na zhruba čtyři miliony korun ročně. „Suma pokryje ztrátu, která vznikne dopravcům na tržbách kvůli snížení jízdného,“ dodal Švec.

IDS ČB zahájil provoz 1. ledna letošního roku a zajišťuje jej pět smluvních dopravců

Integrovaný dopravní systém Jihočeského kraje – Českobudějovicko, zahájil provoz 1. ledna letošního roku a zajišťuje jej pět smluvních dopravců. Konkrétně Dopravní podnik města České Budějovice, GW BUS, ČSAD Autobusy České Budějovice, Comett plus a České dráhy.

Do budoucna se pak počítá s jeho propojením také s dalšími okresními městy. Více informací o IDS ČB získáte na internetových stránkách www.idsjk.cz.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku