Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Náměstek hejtmanky Zdeněk Dvořák oceňuje úspěšné mladé kominíky (101.63 KB)
Jihočeský kraj ocenil studenty za vynikající reprezentaci v celostátních soutěžích. Loňské vítězství obhájili českobudějovičtí kominičtí učni
13.09.2017

Poděkování za skvělou reprezentaci a blahopřání k výborným výsledkům si ve středu 13. září odneslo z krajského úřadu 14 studentů, kteří se ve školním roce 2016 - 2017 umístili na 1., 2. a 3. místě v celostátních kolech soutěží vyhlašovaných ministerstvem školství.

Zástupci odboru školství v čele s náměstkem hejtmanky pro tuto oblast Zdeňkem Dvořákem jim zároveň předali tašku s propagačními předměty kraje a knižní poukázkou v hodnotě 500 korun.

„Velice mě těší, že vynikajících výsledků v této soutěži dosahují naši studenti každým rokem. To je jasný důkaz, že v jižních Čechách máme dobré školy,“ zdůraznil náměstek Dvořák a ocenil, že svou školu výborně reprezentují i studenti, kteří se mnohdy nacházejí ve složité rodinné situaci. „Na žáky se v dnešní době valí spousta nových informací, ve kterých se musí okamžitě zorientovat, a musím říci, že to zvládají výborně,“ dodal Dvořák.

Mistr: Dávám za pravdu hokejistům, když říkají, že obhájit vítězství je těžší, než vyhrát poprvé

Mezi oceněnými byli mimo jiné i Martin Oblouk a Josef Vyhnálek ze Střední polytechnické školy v Českých Budějovicích - obor kominík. Na mistrovství České republiky v kominictví obsadili první místo a obhájili tak pro svou školu loňské vítězství. Největší obavy, jak soutěž dopadne, však měl jejich mistr Alois Pavlík. „Musím dát za pravdu třeba hokejistům, když říkají, že obhájit vítězství jsou daleko větší nervy, než vyhrát poprvé,“ svěřil se kominický mistr a žertem dodal, že na výhře má určitě největší zásluhu právě on. „Jen přesvědčit studenty, aby se soutěže zúčastnili, je docela složité. Znamená to pro ně totiž nastudovat 140 teoretických otázek a hodiny a hodiny navíc trénovat v dílně na praktickou část,“ uvedl Pavlík.

Studenti mu dali za pravdu s tím, že dnes už účasti na soutěži určitě nelitují. „Podařilo se nám postavit celý komín. To byla nejtěžší disciplína, protože vše musí být maximálně rovné a vyvážené,“ uvedl Martin Oblouk, který chce být kominíkem po vzoru svého otce.

Jeho kolega Josef Vyhnálek si pochvaloval, že se mohli v soutěži vzájemně doplňovat podle toho, co jde komu nejlépe. Kominické řemeslo je podle něj výbornou volbou pro každého, kdo chce být svým pánem. „Také já už se snažím v oboru soukromě podnikat,“ uzavřel Vyhnálek. 

Seznam oceněných studentů naleznete v přiloženém dokumentu a více fotografií na krajském facebooku

 

 

Seznam oceněných studentů (.xlsx - 11.83 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku