Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (57.08 KB)
Písek zvítězil v soutěži o nejchytřejší město budoucnosti
3.10.2017

Písek má na svém kontě velký úspěch. Zabodoval v soutěži CHYTRÁ MĚSTA PRO BUDOUCNOST 2017, kterou zaštiťuje Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Písek získal titul CHYTRÉ MĚSTO za projekt Veřejná část energetického portálu v kategorii města s 10 až 50 tisíci obyvatel. Předání ocenění bude v nejbližších týdnech na Pražském hradě.

„Tento výsledek nás samozřejmě velmi těší. A musím zdůraznit, že je to úspěch všech, kteří spolupracují na projektu Smart Písek,“ říká místostarosta Písku Josef Knot, do jehož gesce realizace konceptu Smart Písek spadá. Dodává, že projekt Veřejná část energetického portálu je jen jednou ze součástí Smart Písek.
Písek zvítězil například nad Kolínem se systémem chytrého parkování s využitím čidel a online aplikace, nebo Prachaticemi s řešením odpadového hospodářství na principech cirkulární ekonomiky.
Soutěž Chytrá města pro budoucnost 2017 je první soutěží svého druhu v České republice. Jejím cílem je definovat trendy, propagovat SMART CITY projekty a podporovat obce, města i kraje ve sdílení a dobré praxi využívání nejmodernějších postupů. Vyhlašuje ji nevládní nezisková organizace SCII a záštitu převzala ministerstva pro místní rozvoj a průmyslu a obchodu.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě

Tisková zpráva ke stažení (.docx - 15.95 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku