Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Hejtmanka Ivana Stráská předává imatrikulační listy budoucím studentům Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku (1000.80 KB)
Hejtmanka Ivana Stráská předala imatrikulační listy budoucím studentům třetího ročníku Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku v Písku
3.10.2017

Budoucím studentům tance, hudby, literárně dramatického, nebo výtvarného umění, kteří budou navštěvovat už třetí ročník Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku předala hejtmanka Ivana Stráská imatrikulační listy. Stalo se tak v reprezentativních prostorách koncertní síně Nejsvětější Trojice v Písku v úterý 3. října při slavnostním zahájení jejich studia na Základní umělecké škole (ZUŠ) Otakara Ševčíka.

„Pokud umožňujeme studium dětem, měli bychom ho umožnit i dříve narozeným. Už proto, že studium umění, to je studium plné emocí a zážitků, které pomáhá odstranit ze života samotu,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a s uspokojením konstatovala, že slavnostní síň je budoucími studenty zcela zaplněna. „Ráda vidím, že je vás tu tolik. Že tolik z vás má chuť do studia, do nových zážitků a tolik z vás projevilo zájem tvořit. Protože zájem o tvorbu, to je vlastnost, která je dána pouze člověku,“ dodala Stráská.

Možnost studovat na Akademii nabídla ZUŠ v Písku dříve narozeným poprvé v říjnu roku 2015. „Přišlo nám prospěšné nabídnout možnost věnovat se umění nejen dětem,“ vysvětlila ředitelka školy Jindřiška Kudrlová, kterou ohlas a úspěch této formy studia přesvědčil o tom, aby v něm pokračovala. Akademii umění a kultury vzdělávání III. věku v Písku tak mohou zájemci zdarma navštěvovat již třetím rokem. Úspěšný projekt se postupem doby rozšířil i do dalších ZUŠ v Třeboni, Kaplici, Vimperku, nebo Českých Budějovic. Do budoucna projevili o tento projekt zájem také zástupci ZUŠ v Jindřichově Hradci, nebo Bechyni.

Fotografie z akce naleznete na krajském facebooku

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku