Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (55.21 KB)
Evropský region slavil den jazyků
9.10.2017

Na sedmi různých akcích k Evropskému dni jazyků v sedmi partnerských regionech slavil Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) jazykovou a kulturní rozmanitost našich sousedů.
 
Přeshraniční spolupráce v hospodářských a kulturních záležitostech nabývá stále víc na významu. Díky tomu je důležitým spojovacím faktorem také vzájemné dorozumění. Dolní Rakousko podporuje vícejazyčnost už od školek formou četných opatření. Nově vydaný krátký jazykový průvodce nabízí i dospělým dobrou pomůcku, jak vést jednoduché dialogy s našimi sousedy.
 
Letošní ústřední téma Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) se věnuje jazykové ofenzívě. Podle cílových skupin byly pro zprostředkování jazyka sousedů připraveny atraktivní nabídky pro děti, mládež a dospělé. Vedle odborných konferencí a stipendijních programů existuje i pro nejmenší nabídka osvojení jazyka hravou formou, kterou představuje pexeso ERDV-DUO.
 
Účastí všech sedmi partnerských regionů na pořádaných akcích k Evropskému dni jazyků se Evropský region Dunaj-Vltava a prezentoval se na oslavách a podpořil tak společnou myšlenku.
 
Jihočeský kraj spolu s Eurocentrem a kanceláří Europe Direct uspořádaly Den jazyků 3.10.2017 v Domově mládeže v Českých Budějovicích. Studenti a studentky základních škol tak opět měli možnost prohloubit si své znalosti německého a anglického jazyka. Za podpory zkušených lektorů si tak přišli na své jak začátečníci tak pokročilí.
 
Vícejazyčnost přináší v profesním prostředí mnoho výhod a umožňuje porozumění a vzájemné potkávání v přeshraničním měřítku. Evropský den jazyků 26. září nabízí každým rokem obsáhlý náhled na tuto problematiku a motivuje k učení se cizím jazykům.
 
Nově vydaný jazykový průvodce Evropského regionu Dunaj-Vltava nabízí i dospělým dobrou pomůcku, jak vést jednoduché dialogy s našimi sousedy. ERDV-stručný průvodce češtinou a další užitečné naučné jazykové pomůcky naleznete zdarma na www.evropskyregion.cz
 
Evropský region Dunaj Vltava byl oficiálně založen v roce 2012. Náleží k němu české kraje Plzeňský, Jihočeský a Kraj Vysočina, rakouské spolkové země Dolní a Horní Rakousko a na bavorské straně Dolní Bavorsko, Horní Falc a okres Altötting.

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku