Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (147.17 KB)
Do jižních Čech zavítali zástupci středních škol z Itálie, Litvy a Slovenska
25.10.2017

V rámci projektu „Turistické atraktivity našeho regionu“ je hostila Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9, která je hlavním koordinátorem tohoto projektu. Zástupce zahraničních škol uvítal v jižních Čechách i náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák.

Ve dnech 23. a 24. října 2017 proběhla na Střední škole obchodní a Vyšší odborné škole první schůzka realizačních týmů projektu „Turistické atraktivity našeho regionu“. Projekt je založen na mezinárodní týmové spolupráci žáků a pedagogů zúčastněných škol. Je zaměřen nejen na zdokonalení odborných jazykových znalostí, poznání života, tradic, kultury a zvyků partnerských zemí, ale i na práci s informačními a komunikačními technologiemi při společné tvorbě internetových stránek, práci na mapě s odkazy, na monitorování významných památek daného regionu, vytváření prezentací a na on-line komunikaci. Do projektu spolufinancovaného z programu Evropské unie Erasmus+ se zapojily partnerské školy: Stredná odborná škola obchodu a služieb Samuela Jurkoviča, Bratislava, Slovensko; Kazlu Rudos Kazio Griniaus gimnazija, Kazlu Ruda, Litva; LICEO STATALE „ARTURO ISSEL“, Finale Ligure (Sv), Itálie.

Součástí projektu jsou nejen konzultace spolupracujících týmů prostřednictvím on-line komunikace, ale i vzájemné návštěvy. Během čtyř mobilit zapojených žáků a pedagogů (březen 2017 - Itálie, červen 2017 - Česká republika, říjen 2017 - Slovenská republika, květen 2018 – Litva) proběhne v délce 5 dnů seznámení s&nbsphostitelskou školou, zemí a při minimálně dvou výjezdech i poznání dané oblasti a její turistické atraktivity. Žáci, kteří se aktivně zapojí do projektových aktivit, budou komunikovat v cizím jazyce s ostatními účastníky, podílet se na komentovaných výkladech a během workshopů pracovat s výstupy projektu.

Výstupem bude i brožura projektu s údaji o zapojených školách, jejich zemi a monitorovaných aktivitách. Realizační tým každé školy zmapuje zajímavé turistické atraktivity svého regionu, které žáci osobně navštíví, zhotoví fotodokumentaci, nastudují reálie a zjištěné údaje zanesou do mapy projektu a do prezentací.
„Realizace projektu přispěje ke zvýšení odborných i jazykových znalostí nejen žáků zapojených středních škol, ale i pedagogických pracovníků a manažerských týmů škol. Všechny získané zkušenosti, dovednosti a výstupy budou nadále využívány ve výuce a práci se žáky. Významným přínosem pro zapojené žáky bude odstranění jazykových bariér důležité pro jejich budoucí profesní uplatnění v dané zemi i na mezinárodním trhu práce,“ říká ředitelka Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy Jarmila Benýšková.

 

tisková zpráva (.docx - 110.11 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku