Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (50.34 KB)
Studenti veteriny z Českých Budějovic úspěšní v mezinárodní soutěži
8.11.2017

Studenti oboru Veterinářství SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky z Českých Budějovic se ve dnech 29. 10. – 1. 11. 2017 účastnili mezinárodní soutěže „Cena ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR“. Soutěž se konala opět v Praze v Lysolajích a naši studenti obsadili v této mezinárodní soutěži druhé místo.
Soutěže se účastnilo několik veterinárních škol z České republiky a  ze Slovenska. Každou školu reprezentuje vždy jedno čtyřčlenné družstvo. To naše tvořili studenti  4. ročníků: Veronika Krutská, Eva Šejnová, Jakub Pavlíček a Vojtěch Svatoš, pod vedením MVDr. Lucie Mašátové.
Práce soutěžících v několika soutěžních disciplínách hodnotila pětičlenná porota. 1. soutěžní disciplínou prvního dne byla prezentace na téma: „Kraj, město a škola, kde studuji.“ Studenti hovořili o tom, co je vedlo ke studiu veterinární problematiky, proč si právě tuto střední školu vybrali.  Hovořili o svém studiu, výuce a praxích.   Ve své prezentaci také nově představovali kraj a město, ve kterém se škola nachází. Samotnou prezentaci přednášel jeden student, druhý překládal do angličtiny. V této disciplíně obsadil náš tým první místo.
2. disciplínou byl písemný test znalostí. Testu se účastnili všichni studenti. Test obsahoval otázky převážně z veterinární problematiky.
Odpoledne byla na programu návštěva ZOO Praha. Vzhledem k nepříznivému počasí byla zoologická zahrada uzavřena. Studenti měli ale možnost účasti na přednášce doktora Vodičky. Přednáška se týkala práce veterináře v ZOO a byla velice úspěšnou přednáškou.
3. disciplína druhého dne byla soutěž v odborných dovednostech v laboratořích. Opět se účastnili všichni členové družstva, soutěžilo se v laboratořích mikrobiologie. Úkoly se týkaly oboru sérologie, oboru hygieny potravin, oboru patologie. Naši studenti obdrželi mimořádnou pochvalu za výbornou práci v laboratořích.

4. soutěžní disciplínu představovala prezentace na téma: „Mé budoucí odborné zaměření.“ Studenti prezentovali své ročníkové práce, hodnotili své dosavadní veterinární vzdělání v praxi a hovořili také o svých představách dalšího studia.
V tento závěrečný den soutěže se konalo také vyhlášení výsledků celé soutěže a předání cen ústředním ředitelem Státní veterinární správy panem MVDr. Zbyňkem Semerádem.
Naši studenti získali celkově 2. místo.
Ředitel školy Ing. Břetislav Kábele vyslovil poděkování našim studentům a vyučujícím za přípravu na soutěž a výbornou reprezentaci školy v mezinárodní soutěži.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku