Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Míčková Radka (578.44 KB)
7. ročník Jihočeské ratolesti ocenil 16 projektů s přínosem pro životní prostředí
9.11.2017

Krajská síť environmentálních center Krasec, z. s. a Jihočeský kraj první listopadovou středu představily výsledky 7. ročníku Jihočeské ratolesti. Tato soutěž hodnotí a odměňuje projekty a vysokoškolské práce, které přispěly k ochraně přírody a životního prostředí. Záštity nad letošním ročníkem se ujal náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Pavel Hroch a rektor Jihočeské univerzity Tomáš Machula.

Letos se soutěžilo ve čtyřech kategoriích pro obce; školy, školky a školská zařízení; neziskové subjekty a vysokoškolské studenty. Dvě hodnotící komise ocenily celkem 16 projektů. Například mezi obcemi, svazy obcí a mikroregiony zvítězil projekt města Strakonice s poetickým názvem „Zasadím jablůňku u cesty bílé…“ a mezi neziskovými subjekty se na prvním místě umístila Calla – Sdružení pro záchranu prostředí. Jejich vítězný projekt seznamuje odborníky i laiky s novými možnostmi ochrany přírody přímo ve městě, na zahradě či ve volné krajině.

Vítězové i předkladatelé projektů umístěných na druhých a třetích místech jednotlivých kategorií převzali ceny z rukou předsedy spolku Krasec Karla Srdečného a náměstka hejtmanky Jihočeského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavla Hrocha. Jednalo se o finanční odměny, certifikát, balíček regionálních výrobků a knihy.

Slavnostním vyhlášením výsledků Jihočeské ratolesti byly zahájeny Jihočeské dny s Krascem 2017, které potrvají do neděle 19. listopadu a proběhnou na řadě míst jihočeského regionu. Program čítá cestovatelské besedy s projekcemi fotografií, popularizační přednášky nebo promítání dokumentárních snímků včetně Ozvěn Ekofilmu. Nejen na odbornou veřejnost pak čekají seminář o invazních druzích, kurz o úspoře energie v objektech sociálních služeb nebo učitelské konference.

Jihočeské dny s Krascem - program (.pdf - 528.23 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku