Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (112.33 KB)
Hejtmanka Stráská dnes předala finanční podporu politickým vězňům
14.11.2017

Bývalí političtí vězni z nacistických koncentračních táborů převzali z rukou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské finanční příspěvek ve výši dva a půl tisíce korun na zmírnění zdravotních a sociálních dopadů. Stalo se tak v úterý 14. listopadu během slavnostního setkání v reprezentativních prostorách sálu Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Další političtí vězni, kteří se osobního setkání nemohli zúčastnit, obdrží peníze prostřednictvím Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) v Praze.

„Je nesmírně důležité setkávat se s lidmi, kteří vědí, co znamená vlast a vždy byli připraveni ji bránit,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a ubezpečila přítomné, že Jihočeský kraj vždy rád přispěje finančním darem, aby alespoň trochu zlepšil kvalitu života politických vězňů.

Finanční kompenzaci, ani drobné dárky však političtí vězni nepovažují za hlavní. „Pravidelná setkání, se kterými na Jihočeském kraji začal už hejtman Jiří Zimola, nás těší hlavně po morální stránce,“ uvedla Zdeňka Valouchová z ČSBS a upozornila, že Jihočeský kraj se k podpoře politických vězňů připojil jako jeden z prvních krajů v republice.

Jihočeský kraj již v minulých letech Oblastní výbor ČSBS v Českých Budějovicích finančně podporoval (2014 - 20,0 tis. Kč, 2015 - 15,0 tis. Kč, 2016 – 45,0 tis. Kč). Dotoval jeho kulturní a společenské aktivity (květiny pro pietní a společenská setkání, medaile, návštěvy divadel apod.), a dále přispíval na organizační a materiální chod výboru (telefonní poplatky, kancelářské potřeby).

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku