Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Zástupci vítězné školy spolu s náměstkem hejtmanky Zdeňkem Dvořákem (první zleva)  (135.14 KB)
Ve 3. ročníku soutěže o Hejtmanův pohár získala trofej třeboňská základní škola, obhájila tak své loňské vítězství
6.12.2017

Vítězům třetího ročníku soutěže Hejtmanův pohár předal dnes trofej náměstek hejtmanky pro oblast školství Zdeněk Dvořák. První místo obhájila Základní škola Třeboň v ulici Na Sadech. Kromě poháru získala také finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun. Na druhém místě skončila Základní a Mateřská škola v Horní Stropnici, třetí byla Základní a Mateřská škola v Dřítni.

„Vítězná škola obdržela trofej již loni a prokázala tak, že umí motivovat své žáky k aktivnímu životnímu stylu,“ uvedl náměstek Dvořák s tím, že jsou potřebné všechny akce, které dokážou mladým lidem ukázat i jinou zábavu, než je internet a počítače. To je také hlavní myšlenka celé soutěže, která si klade za cíl pomáhat vytvářet pozitivní vztah k pohybovým aktivitám nejen výrazným sportovním talentům, ale všem dětem ze základních škol a víceletých gymnázií. Na jihu Čech se do soutěže zapojilo 11 škol s 2 926 žáky.

Děti mezi sebou soutěží na tzv. opičí dráze plné kreativních překážek, které prověří jejich všestranné sportovní nadání. Dráhu je možné postavit v každé tělocvičně či multifunkčním hřišti. Soutěž využívá moderní aplikaci, díky které si každá škola může zvolit termín pro zapojení se do soutěže individuálně a dle vlastních možností. Ideální je třeba hodina tělesné výchovy nebo různé sportovní kroužky. Soutěž se koná ve 14 krajích a titul s pohárem získá škola s největším počtem bodů.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku