Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Rakouský velvyslanec v přátelském rozhovoru s hejtmankou Ivanou Stráskou (143.19 KB)
Rakouský velvyslanec navázal na tradici předvánočních návštěv v Jihočeském kraji
6.12.2017

Rakouský velvyslanec J.E. Alexandr Grubmayr se ve středu 6. prosince vůbec poprvé setkal s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou. Svojí návštěvou tak pokračuje v tradici předvánočních návštěv rakouských velvyslanců v Jihočeském kraji. Hned při přivítání se velvyslanec i hejtmanka shodli na tom, že chtějí navázat na přátelské vztahy, které mezi rakouským velvyslanectvím a Jihočeským krajem tradičně panují.
Během rozhovoru se rakouský velvyslanec intenzivně zajímal o důležitá přeshraniční témata, zejména o dálniční propojení mezi Českou republikou a Rakouskem, nebo modernizaci trati České Velenice-Veselí nad Lužnicí. Hejtmanka ho informovala o nově otevřených úsecích dálnice D3 v Jihočeském kraji, připravované severojižní tangentě okolo Českých Budějovic a zároveň o stavu dalších připravovaných úseků a termínech dokončení. Dále zmínila spolupráci pracovní skupiny doprava, které se pravidelně setkává se zástupci Úřadu vlády Dolního Rakouska.

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku