Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto ze slavnostní vernisáže (187.17 KB)
Jihočeský kraj hostí výstavu Ochotník - herec z ochoty
2.01.2018

Ve středu dne 3. ledna 2018 se v prostorách Krajského úřadu v Českých Budějovicích, U Zimního stadionu 1952/2 od 16:00 hodin uskuteční vernisáž výstavy "Ochotník - herec z ochoty".

"Výstava podává svědectví o světě ochotníků, o neobyčejné spolupráci lidí různého věku, profesí a charakterů. Je důkazem tvořivých schopností člověka v jakékoliv době. Je docela možné, že návštěvník najde své příbuzné a známé, pokud působili ve spolku, v historických kronikách s bohatou fotografickou dokumentací. Děti pak okouzlí divadelní rekvizity, kulisy a kostýmy, které skryty v divadelním skladu se ukáží veřejnosti v nedivadelním prostředí," uvádí předseda divadelního spolku J. K. Tyla v Českých Budějovicích Václav Krištůfek.

Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice má za sebou úctyhodných 122 let existence. Během této doby prožíval, spolu s ostatními ochotnickými spolky v kraji, roky dobré i méně dobré. Formou foto panelů, fotografií, dochovaných kronik, plakátů z představení, sbírky almanachů, ocenění, historických a i současných rekvizit, kostýmů, kulis, projekce představení se pokusíme tento výjimečný fenomén kraje přiblížit.

Výstava bude přístupná veřejnosti v měsíci lednu 2018 v otevíracích hodinách úřadu. Organizátorem výstavy je  DS J. K. Tyl České Budějovice, Divadlo U Kapličky, Husova 45, 370 05 Č. Budějovice, www.dstylcb.cz 

Výstava je podpořena Krajským úřadem Jihočeského kraje.
 

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku