Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (96.07 KB)
Jihočeský kraj představuje návštěvníkům jak třídit odpad v duchu čar a kouzel
11.01.2018

Na Krajský úřad v Českých Budějovicích v pondělí dorazilo okolo dvou set dětí. V duchu čar a kouzel se nesl 11. ročník projektu Jihočeského kraje a společnosti EKO-KOM, který podporuje třídění využitelných složek komunálních odpadů ve městech a obcích Jihočeského kraje. Součástí celého projektu byla i výtvarná soutěž „Kdybych mohl být kouzelníkem“. Deset nejlepších škol Jihočeského kraje prezentuje svá umělecká díla vytvořená z různých odpadů z domácností do konce ledna v hlavní budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Jihočeský kraj a autorizovaná obalová společnost EKO-KOM již od roku 2006 řeší společně projekt „Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití využitelných složek komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Jihočeském kraji",  jehož součástí jsou již čtvrtým rokem výukové kurzy pro mateřské školy a učitele výtvarné výchovy na základních a středních školách s navazující soutěží pro školy a nestátní neziskové organizace Jihočeského kraje, vrcholící společnou výstavou.

Za Jihočeský kraj k soutěžícím promluvil náměstek hejtmanky Jihočeského kraje pro životní prostředí Pavel Hroch, nechyběla ani Lenka Pravdová ze společnosti EKO-KOM, za pořadatele vernisáže nakonec poděkovala všem Marie Ondřichová.

Děti celé netrpělivé se už nemohly dočkat vyhlášení výsledků. „Je to vždy pro nás velmi těžký úkol, vybírat a hodnotit práce dětí, protože podle mého názoru by zasloužili cenu všichni, kteří se do projektu zapojí. Proto odměňujeme alespoň všechny vystavovatele.“ přiznala Marie Ondřichová. Výsledky výtvarné soutěže vyhlásila Hana Pacáková z krajského odboru životního prostředí. Vítěznými školami v letošním roce byly:

 • Absolutním vítězem soutěže se stali studenti  z SOŠ VMZ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky z Českých Budějovic; 

Další ocenění:

 • MŠ Radošovice;
 • Dětská skupina Kvítek při Jihočeské univerzitě, ČB;
 • MŠ Nové Homole;  
 • ZŠ a MŠ J. Š. Baara, ČB;
 • ZŠ a MŠ Větřní;
 • ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí;
 • ZŠ a MŠ Kubatova, ČB;  
 • MŠ a ZŠ T. G. Masaryka, ČB;
 • ZŠ Za Nádražím, Český Krumlov.
 •                                                

Všem účastníkům výtvarné soutěže patří poděkování pořadatele i řešitelů projektu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku