Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (65.77 KB)
Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se blíží!
19.01.2018

Za okny stále vládne zima, ale kapacita sedmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice už se rychle plní. Běžecký závod se startem a cílem na náměstí Přemysla Otakara II. se uskuteční 2. června 2018 a i letos slibuje výjimečné sportovní zážitky.

České Budějovice – název tohoto města vyloudí Danielu Chebiimu dodnes úsměv na tváři. Právě v jihočeské metropoli zaběhl keňský vytrvalec v roce 2012 výjimečný čas 59:49, který zůstává dodnes platným rekordem závodu. První červnová sobota večer bude v Českých Budějovicích patřit běhu i letos. „Trať závodu s nejvyšší pravděpodobností zůstane stejná jako v loňském roce,“ vysvětluje technický manažer závodu Tomáš Coufal a určitě tak potěší všechny jihočeské patrioty, kterých je mezi účastníky závodu více než 40 procent. Na půlmaraton se běžci mohou registrovat na webové stránce www.runczech.com. Kapacita Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice je pro tento rok 3 600 běžců a více než polovina startovních čísel už má na začátku roku své majitele. Na startu by se měli objevit i sportovci z jiných odvětví v čele s bývalým badmintonistou Petrem Koukalem.  Na podporu skvělých budějovických fanoušků bude jistě spoléhat i domácí závodník David Vaš, který momentálně trénuje v Keni. Mattoni 1/2Maraton České Budějovice je držitelem prestižní zlaté známky Mezinárodní asociace atletických federací IAAF, kterou se může pyšnit jen necelá dvacítka světových měst.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice v číslech:

  • 2. června 2018
  • 7. ročník
  • Místo startu a cíle: náměstí Přemysla Otakara II.
  • Čas startu: 19:00
  • Kapacita závodu: 3 600 běžců
  • Ocenění IAAF: zlatá známka kvality

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku