Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Hejtmanka Stráská zahajuje výstavu Jiřího Zemana (114.88 KB)
Jihočeský kraj hostí výstavu Jiřího Zemana
6.02.2018

Slavnostní vernisáží odstartovala v pondělí 5. února výstava osobitých obrazů abstraktního malíře Jiřího Zemana. Hejtmanka Ivana Stráská u příležitosti zahájení výstavy připomněla, že dílo tohoto umělce hostila hlavní budova krajského úřadu už před sedmi lety.

"Výtvarné umění mám velmi ráda. My normální lidé, kteří nejsme teoretiky umění prostě obrazy posuzujeme tak, že se nám buď líbí, nebo nelíbí. Musím říci, že mně se opravdu velice líbí a věřím, že se budou líbit i návštěvníkům," uvedla hejtmanka Ivana Stráská a pozvala všechny hosty, aby načerpali pozitivní energii z výtvarného díla, jehož styl a barevnost je jí osobně velice blízká. 

 Obrazy Jiřího Zemana jsou zastoupeny v Národní galerii, Alšově jihočeské galerii i v Jihočeském muzeu. Nyní si je mohou zájemci až do konce února prohlédnout zdarma v otevírací době hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje.  

Leták k výstavě naleznete v přiloženém souboru

Leták ke stažení (.pdf - 687.18 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku