Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (329.92 KB)
Jihočeský kraj jednal v Gmündu o rozšíření přeshraniční zdravotní spolupráce
7.03.2018

Rozšíření přeshraniční spolupráce v oblasti poskytování zdravotní péče mezi Jihočeským krajem a Dolními Rakousy. To bylo hlavní náplní zahajovacího zasedání mítinku mezi zástupci uvedených regionů, které se uskutečnilo v pondělí 5. března v Gmündu v rámci projektu Healthacross for future. Projekt je financovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci operačního programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020.

 

Zdravotní služby jsou v současné době organizovány na národní úrovni a končí na státní hranici. Zdravotní péče v Dolním Rakousku a sousedním Jihočeském kraji využívá vždy vlastní infrastruktury a vlastních zdrojů, přestože by zdravotní služby na druhé straně hranic byly často rychleji dostupné. Přeshraniční projekty poskytují možnost tyto hranice překonat a zajistit tak rovnost příležitostí k využívání dostupného spektra nabízených zdravotních služeb v příslušném regionu bez ohledu 

na překážku státní hranice. Cílem projektu je umožnit obyvatelům příhraničního regionu, zde konkrétně oblast České Velenice - Gmünd, optimálně využívat zdravotní služby na obou stranách státních hranic.

 

Projekt navazuje na dva přeshraniční projekty „Healthacross“ a „Healthacross in Practice“ realizované v programovém období 2007-2013, v jejichž rámci byl ověřován základní potenciál pro poskytování přeshraniční zdravotní péče. 

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku