Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (274.78 KB)
Handicap není na cestě do oblak překážkou
11.04.2018

Na letišti v Hradci Králové umožní zážitek z letu postiženým spoluobčanům. Letecké služby Hradec Králové, a.s. letos 16. května uspořádají už 11. ročník charitativní akce „OPEN SKIES FOR HANDiCAPPED“. Smyslem akce je dopřát postiženým spoluobčanům nezapomenutelný zážitek z vyhlídkového letu. Samotná akce je celodenní s doprovodným programem i pro širokou veřejnost. Vstupné a parkovné je pro všechny návštěvníky zcela zdarma.

V průběhu předešlých deseti ročníků si tohoto ojedinělého zážitku mohlo užít přes 25 tisíc účastníků z celé ČR. Pro více než 6 tisíc postižených a jejich doprovody dokázali organizátoři zabezpečit vyhlídkové lety především díky technické podpoře ze strany české armády a finanční podpoře ze strany sponzorů.
Během celého dne můžou návštěvníci v rámci doprovodného programu shlédnout vystoupení různých hudebních skupin, ukázky PČR, leteckých akrobatů, parašutistů, vojenské historické i současné techniky, cvičení kynologů, jízdy autoškol, moto kaskadéra a leteckých modelářů. Dopravní podnik města Hradce Králové již tradičně zapůjčí turistický hradecký vláček, ve kterém si mohou zájemci projet a prohlédnout celé letiště a pro nejmenší návštěvníky bude připraven skákací hrad jako každý předešlý rok. V průběhu celodenní akce je pro postižené účastníky zajištěno bezplatné občerstvení a každý si odveze, kromě zážitků, i drobné upomínkové dárky.

Jako i v minulých letech, převzal nad letošním ročníkem záštitu ministr obrany ČR a hejtman Královéhradeckého kraje, který také akci významně podpoří finančně spolu s Magistrátem města Hradec Králové.

Více informací také ZDE

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku