Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Náměstek Knot: Jihočeský kraj chce získat dotace ve výši 350 milionů. S pomocí evropských peněz hodláme obnovit 16 úseků silnic II. tříd
12.04.2018

Obnova 16 úseků silnic II. třídy o celkové délce zhruba 30 kilometrů. S tímto cílem chce Jihočeský kraj získat evropské dotace z integrovaného regionálního operačního programu. Konkrétně se jedná o částku kolem 350 milionů korun. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Podle Knota by kraj použil uvedené peníze na úpravu komunikací například na trasách mezi Českými Budějovicemi a Trhovými Sviny v Nové Vsi, Novou Bystřicí a Klášterem, dále na komunikaci v Jindřichově Hradci, Týně nad Vltavou, Táboře a dále na průtahy třeba v obci Stachy, Zdíkov a Husinec.

Práce musejí skončit do 30. června 2019

Dotace má uhradit 90 procent nákladů, zbytek by šel z krajského rozpočtu. „Pokud bychom ty peníze nedostali, kraj by to nebyl schopen z vlastních zdrojů realizovat. Vycházím ale z toho, že v podobných případech žádostí o dotace býváme zpravidla úspěšní,“ vysvětlil Knot.
Podmínkou získání dotace pak je, že musí být obnova silnic hotova do 30. června roku 2019.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku