Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (159.25 KB)
Jihočeský kraj se pyšní špičkovými programátory CNC. Učí se ve Strakonicích
16.05.2018

Studenti z VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice výborně reprezentovali Jihočeský kraj na 16. ročníku tradiční celorepublikové soutěže v NC programování obráběcích strojů. Ta se konala ve dnech 23. 3. 2018 – 24. 3. 2018 v Praze.

Jihočeští studenti dokázali obhájit první a druhé místo v kategorii ručního programování, první místo v kategorii družstev a získali první místo v kategorii CAM programování.

Student čtvrtého ročníku Miroslav Kotrč po loňském vítězství v kategorii ručního programování ani letos ve své kategorii CAM programování neměl konkurenci a s přehledem obsadil první místo. Spolu se Slavomírem Vlasatým a Petrem Motyčkou pak jako družstvo získali v součtu bodů výborné celkové druhé místo. Student třetího ročníku Pavel Lojda ve své kategorii ručního programování skončil na celkovém druhém místě, Ondřej Vlček obsadil v kategorii ručního programování výborné třetí místo.

Nejlepšího výsledku v kategorii ručního programování dosáhl Daniel Králíček ze třídy 4 SB, který kategorii ručního programování vyhrál. Daniel Králíček, Pavel Lojda a Ondřej Vlček vystoupili i na nejvyšší příčku v hodnocení družstev. Za své nadstandardní výkony si studenti naší školy kromě diplomů a hodnotných cen vysloužili i slova uznání od odborníků z pořádající firmy i od celé hodnotící komise.

Všichni studenti naší školy svými výsledky navázali na předcházející úspěšné ročníky  této soutěže, kdy se naše škola v posledních jedenácti letech vždy probojovala na stupně vítězů. Za zmínku také stojí to, že student Miroslav Kotrč je jediným, který v šestnáctileté historii této soutěže dokázal vyhrát jak kategorii ručního programování, tak kategorii programování CAM.  

Více informací naleznete v příloze  

Příloha ke stažení (.docx - 13.03 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku