Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
ilustrační foto (145.39 KB)
Náměstek Knot: Jihočeský kraj chystá modernizaci části Mánesovy ulice v Budějovicích. Za více než 18 milionů tu vzniknou i dva nové přechody
11.06.2018

Nový povrch poškozené vozovky, její rozšíření či vybudování dvou nových bezpečných přechodů pro chodce. Na Mánesově ulici v Českých Budějovicích s tím počítá Jihočeský kraj, v jehož majetku tato komunikace je.

Konkrétně se jedná o modernizaci úseku mezi mostem přes Malši po křižovatku s Novohradskou ulicí v délce zhruba 0,6 kilometru. Práce jsou předběžně naplánovány na červenec a srpen roku 2019 a mají si vyžádat investici 18,3 milionu korun. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Zatím není jasné, zda bude Mánesova ulice během prací zcela uzavřena

Na modernizaci Mánesovy ulice – jedné z nejfrekventovanějších komunikací ve městě, bude kraj žádat o dotaci, která by podle Knota měla pokrýt 90 procent nákladů. „Kromě opravy povrchu, který je ve velmi špatném stavu, počítáme s částečným rozšířením vozovky, jejím odvodněním či s novým vodorovným dopravním značením. Součástí projektu je i vybudování dvou nových bezpečných přechodů včetně jejich osvětlení nebo úprava chodníků,“ naznačil první náměstek.
Knot zároveň dodal, že zatím není jasné, zda bude Mánesova ulice během prací zcela uzavřena, či zda tam bude pouze omezený provoz.

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku