Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Materska skola PRESLOVA aus Südböhmen Foto Land OÖ (209.92 KB)
Sportovní Olympiáda školek v hornorakouském Linci – 1. místo pro MŠ Preslova České Budějovice
11.06.2018

Ve dnech 7. – 8. června 2018 se konal v hornorakouském Linci již 9. ročník Olympiády školek, který pořádalo oddělení pro mateřské školy Úřadu Vlády Horního Rakouska ve spolupráci se spolkem  Sportland Oberösterreich a městem Linec. Olympiády se zúčastnilo celkem 3 011 dětí ze 130 mateřských škol z Horního Rakouska. Vůbec poprvé se olympiády zúčastnila také mateřská škola z České republiky, a to Mateřská škola Preslova z Českých Budějovic, která zde s 19 dětmi na lineckém stadionu zároveň reprezentovala Jihočeský kraj.

Děti z MŠ Preslova si z druhého dne olympiády odvezly 1. místo ve štafetovém běhu (8 x 50m). S časem 1:25,91 tak předběhly soutěžící z místních mateřských škol a kromě poháru a diplomu získalo také každé dítě medaili a hračku.

Olympiádu slavnostně zahájili zástupce hejtmana Horního Rakouska pro oblast sportu Dr. Michael Strugl a radní pro oblast školství Mag. Christine Haberlander společně s náměstkyní starosty města Linec Karin Hörzing a prezidentem spolku Start Up Sport Johannesem Artmayrem. Po zahájení prožily děti aktivní dopoledne, během kterého mohly ukázat své motorické a koordinační schopnosti. Na programu byly tyto disciplíny: překážkový běh na 20m, běh na 40m, překážkový běh (vesco díly), skok do dálky, hod míčkem, koordinační parcour, štafetový běh a fotbal. Slavnostního zahájení a druhého dne olympiády se společně s dětmi a učitelkami MŠ Preslova zúčastnili také zástupci odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje jako zřizovatel mateřské školy, dále pak zástupce ZVAS České Budějovice (Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a Středisko služeb školám) a zástupce sdružení Jihočeská Silva Nortica.

Výsledky - 8. 6. 2018:


Štafetový běh
1. Mateřská škola Preslova, Č. Budějovice Jihočeský kraj 1:25,91
2. Stadtkindergarten Schärding Okres Schärding 1:27,95
3. Gemeindekindergarten Ampflwang Okres Vöcklabruck  1:28,56

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku