Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
logo Smart Písek (4.17 KB)
Revoluce v obchodování s elektrickou energií se chystá v sedmi evropských městech. Jedním z nich je i v jihočeský Písek
10.07.2018

V sedmi městech po celé Evropě včetně jihočeského Písku se chystají revoluční plány v obchodování s vyrobenou elektrickou energií. Ambiciózní projekt nazvaný +CityxChange získal podporu Evropské komise.

Jeho cílem je vytvoření obytných čtvrtí, které vyrobí více elektrické energie, než místní domácnosti a firmy spotřebují. Prodej přebytečné energie by pak nezávisel na centrálním distributorovi. Projekt počítá se snahou o změnu legislativy, bez které by nezávislá distribuce elektrické energie nebyla možná.

Písek je teprve třetím městem České republiky, které se podobně rozsáhlého projektu účastní. V porovnání s Prahou a Brnem je suverénně nejmenší, oblasti Smart Cities však věnuje velkou pozornost.

„Je to obrovský úspěch, který přesahuje nejen hranice města Písek či Jihočeského kraje, ale také České republiky. Zapojili jsme se do projektu mezinárodního významu, který může přinést doslova revoluční výsledky," neskrývá nadšení místostarosta města Písek a první náměstek hejtmanky Josef Knot. 

Do projektu je kromě jihočeského Písku zapojen také Trondheim (Norsko), Limerick (Irská republika), Alba Iulia (Rumunsko), Sestao (Španělsko), Smolyan (Bulharsko) a Voru (Estonsko).

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě

 

Tisková zpráva ke stažení (.docx - 116.04 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku