Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (112.29 KB)
Děti zahájí školní rok v ZOO Ohrada
12.09.2018

Ve středu 12. září 2018 mohou všechny děti, batolata s dospělými i široká veřejnost zahájit nový školní rok v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který zajišťoval čerpání finančních prostředků z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), tu pořádá den plný zábavy a her.

„Od 9.30 do 15 hodin bude v zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou připraven pestrý program. Děti si budou moci vyrobit vlastní placku, připravit zmrzlinu z tekutého dusíku, podívat se na divadelní představení, zasoutěžit si nebo si namalovat veselé obrázky na obličej. Čekají je vědomostní i pohybové soutěže a součástí akce bude i slavnostní křest mláďat surikat,“ uvedla Michaela Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Den dětí v ZOO Ohrada podpořily Plzeňský a Jihočeský kraj a v letošním roce se jedná už o druhou akci podobného charakteru. „Letos v červnu jsme uspořádali ukončení školního roku v ZOO Plzeň. Opět se jednalo o den plný soutěží a her v zařízení, jehož rozvoj podpořila Evropská unie prostřednictvím ROP Jihozápad,“ uvedl předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner.

Konkrétně ZOO Ohrada získala téměř sedmadvacetimilionovou dotaci na projekt „ZOO Ohrada – nová setkání 3. etapa“, který byl ukončen v roce 2013. Díky němu vznikl nový areál pro zvířata, který se rozprostírá na zhruba 1,5 hektaru plochy. „Areál zahrnuje 12 expozic, jež se staly domovem pro více jak 30 druhů zvířat. Mnohé z těchto druhů zoo přivítala v roce 2013 historicky poprvé. Jedná se například o tygra ussurijského, rosomáka sibiřského, orla skalního, gazelu džejran a další. Projekt pomohl k ucelení návštěvnické trasy po celé zoologické zahradě, čímž došlo k rozšíření nabídky služeb většímu počtu návštěvníků. Výstavba tím přispěla k rozvoji cestovního ruchu ve všech ročních obdobích,“ řekl Petr Podhola, místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, náměstek českobudějovického primátora a jihočeský zastupitel.

 

 

 

Kontakt:
Bc. Ivana Kerlesová
tel: +420 773 300 270
email: kerlesova@komunik.cz

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku