Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Objekt Domova v Dačicích (198.51 KB)
Hejtmanka Stráská otevřela nový Domov seniorů Dačice za 110 milionů. Bude sloužit 73 klientům, kteří se sem stěhují z nevyhovujících Budíškovic
18.09.2018

Třicet tři jednolůžkových a 20 dvoulůžkových pokojů pro 73 klientů. Moderní zázemí i služby odpovídající standardům 21. století. Tak vypadá nový Domov seniorů Dačice za zhruba 110 milionů korun, který zahájí provoz ve středu 19. září. Během jeho slavnostního otevření v pondělí 17. září to řekla hejtmanka Ivana Stráská s tím, že zřizovatelem zařízení i investorem stavby je kraj. 

Klienti se do objektu v areálu dačické nemocnice přestěhují z nedalekého Domova seniorů Budíškovice, jehož prostory v tamním zámečku jsou pro poskytování těchto služeb již nevyhovující. „Mottem kraje v rámci poskytování služeb pro seniory je důstojné stáří. Proto jsme se rozhodli přestěhovat do Dačic klienty z Budíškovic, kde měli k dispozici vícelůžkové pokoje, tudíž jim absolutně chybělo soukromí. A ani další zázemí neodpovídalo trendům doby. Věřím, že toto krásné a pro ně důstojné prostředí ocení,“ vysvětlila Stráská.

Další na řadě je například Horní Stropnice

Podle náměstka hejtmanky pro věci sociální Zdeňka Dvořáka podává kraj tímto krokem pomocnou ruku naší starší generaci, která je stále početnější a bez pomoci se zkrátka neobejde. „Letos jsme po Kaplici otevřeli již druhý domov pro seniory a v budoucnu připravujeme další tři. Například v Horní Stropnici,“ nastínil Dvořák.

Ředitel Domova seniorů Dačice Jiří Blížil pak dodal, že tu získají azyl všichni klienti, kteří dosud obývali objekt v Budíškovicích. „Od 1. ledna 2019 tu navíc vznikne denní stacionář pro seniory s kapacitou 10 míst,“ řekl Blížil a poděkoval kraji a všem ostatním, kteří se na vybudování Domova podíleli.
Stavba začala v lednu 2017 a přibližně 60 milionů z celkové částky činila dotace.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku