Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (131.53 KB)
Občanská konzultace o budoucnosti EU míří do Českých Budějovic
9.10.2018

S iniciativou občanských konzultací přišel francouzský prezident Emmanuel Macron. Už v říjnu 2016 během své prezidentské kampaně hovořil o tom, že by Evropané měli mít možnost se více vyjadřovat k unijním otázkám.

Hlavní část iniciativy probíhá v regionech napříč republikou. V různých českých městech ČR se během letošního roku koná celkem 10 diskuzí, kde mohou občané vyjádřit svůj názor na budoucí směřování EU. Debat se účastní zástupci ústředních orgánů státní správy i regionální osobnosti. Cílem občanských konzultací je hovořit s občany o tom, jakou Evropskou unii chtějí. Výsledky občanských konzultací v rámci celé Evropské unie budou prezentovány na konci roku Evropské radě.

Již v úterý, 16. října, se můžete těšit na veřejnou debatu v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích (Lidická třída 1) od 17:00 hod. 

Vaše podněty si vyslechnou a diskutovat s Vámi budou:
• Zuzana Roithová – poslankyně Evropského parlamentu v letech 2004-2014
• Pavel Svoboda – poslanec Evropského parlamentu
• Luděk Keist – ředitel úřadu Jihočeské hospodářské komory
• Jan Plojhar – systémový manažer ve společnosti Plojhar, s. r.o.

Debatu moderuje Jiří Dušek – pověřený rektor Vysoké školy evropských a regionálních studií.

Přijďte diskutovat o tom, jak se žije běžnému občanovi v dnešní EU a jaký vliv má podle Vás Unie na vývoj v jižních Čechách. Budeme rádi, když se s námi podělíte o své názory na to, co byste na EU do budoucna rádi změnili a co byste naopak rádi zachovali.
Vstup volný. Občerstvení zajištěno.

Pořádá Eurocentrum České Budějovice.

Zájemci o debatu se mohou registrovat u koordinátorky Eurocentra Kateřiny Patákové, e-mail: patakova.katerina@vlada.cz, mobil: 720 970 597.

 

plakát akce ke stažení (.jpg - 1263.34 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku