Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (19.08 KB)
Nemocnice Strakonice otevřela Gastroenterologické centrum
6.12.2018

Novým Gastroenterologickým centrem disponuje Nemocnice Strakonice. Zprovozněno bylo v přízemí interního pavilonu, v prostorách, které dříve využívala hemodialyzační stanice.

„Gastroenterologie je jednou z hlavních činností naší nemocnice. Jejími ambulancemi v interním pavilonu projde ročně kolem 6,5 tisíce pacientů, tým lékařů a sester provede ročně kolem 35 tisíc medicinských výkonů. Právě narůstající počet pacientů byl důvodem, že ve stávajících prostorách již nebylo poskytování léčebné a diagnostické péče vhodné, proto bylo zhruba před rokem a půl rozhodnuto o přestěhování Gastroenterologického centra do přízemí interního pavilonu,“ vysvětluje ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Celkové náklady na přestavbu a vybavení novou technikou činily 25 milionů korun. „Z toho 21 milionů nemocnice využila z Evropských fondů s významným kofinancováním Jihočeským krajem,“ vyčísluje Fiala.

Kromě standartních výkonů ultrazvukových, gastroskopických a kolonoskopických mají nyní pacienti k dispozici přímo na tomto centru endosonografii, cholangiopancreaticoscopii, laser-terapii a speciální přístroje ke stavění akutního krvácení do trávicí trubice. Současně je velikou výhodou centra přítomnost vlastního speciálního rentgenového zařízení s vysokou rozlišovací schopností, které je využíváno především k vyšetření a léčbě žlučových cest a slinivky břišní.

Nové Gastroenterologické centrum pochválila hejtmanka Ivana Stráská, která se jeho otevření zúčastnila. „Musím konstatovat, že se jedná o oddělení naprosto špičkové úrovně. A vyrovná se obdobným oddělením v jiných špičkových nemocnicích v republice,“ uvedla.

Na gastroenterologickém centru pracuje šest lékařů, pět sester, jedna sanitářka a jedna administrativní pracovnice.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku