Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (102.39 KB)
Jihočeští starostové se letos poprvé sešli s vedením kraje
29.01.2019

Seznámit starosty s činností kraje v oblastech dotačních programů, zdravotnictví, školství, kultury, cestovního ruchu nebo dopravní obslužnosti. To je hlavní cíl jejich pravidelných novoročních setkávání s vedením kraje v čele s hejtmankou Ivanou Stráskou. 

Letos odstartovalo již tradičně v krajském městě, kde se jej v úterý 29. ledna zúčastnili starostové z Českobudějovicka a Českokrumlovska. Setkávání budou pokračovat až do 12. února a vedení kraje během nich projedná uvedená témata s představiteli jihočeských obcí ve všech okresech.

„Vážené paní starostky, vážení páni starostové, děkuji vám, že jste přišli na dnešní setkání. Vám, kteří jste obhájili v podzimních volbách svůj mandát, přeji alespoň trochu klidné další čtyři roky. A vám, kteří jste v tomto klání nově uspěli, přeji, abyste se do problematiky spojené s touto funkcí rychle dostali,“ uvedla Stráská s tím, že poděkování patří všem, kteří se do výkonu této veřejné a náročné funkce pustili.

Krajský radní a starosta Větřní Antonín Krák doplnil, že starostové tu mají jedinečnou možnost konzultovat s krajskými představiteli problémy, které pálí je a obyvatele jejich obcí. A zejména získávat a vyměňovat si cenné informace.

Tradiční setkávání s vedením kraje kvituje s povděkem i starostka Svatého Jana nad Malší Růžena Balláková, která dává zároveň Krákovi za pravdu. „Tato akce se mi velice líbí a určitě ji vítám. Po delší době, někdy i po roce, se vidíme s ostatními kolegy. Ale především máme možnost načerpat právě ty cenné informace,“ uzavřela starostka loňské Vesnice roku na jihu Čech. 


 

Rozpis dalších setkání

Středa 30. ledna 9 hodin: Soběslav, KD Soběslav (starostové z okresu TÁ)

Úterý 5. února 9 hodin: Prachatice, městský úřad, Rožmberský sál (starostové z okresu PT)

Středa 6. února 9 hodin: Jindřichův Hradec, KD Střelnice (starostové z okresu JH)

Pátek 8. února 9 hodin: Blatná, Sokolovna (starostové z okresu ST)

Úterý 12. února 9 hodin: Pivovarský dvůr ve Zvíkovském podhradí (starostové z okresu PÍ)

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku