Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (375.09 KB)
Nemocnice České Budějovice a Tábor vyhlásily zákaz návštěv
1.02.2019

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od pátku 1. února 2019 zákaz návštěv. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice. Zákaz návštěv potrvá až do odvolání.

„V 5. týdnu došlo v Jihočeském kraji k dalšímu výraznému zvýšení výskytu akutních respiračních onemocnění nad hranici 1 500 nemocných na 100 000 obyvatel. Lze předpokládat, že počet nemocných bude i nadále narůstat,“ uvádí vedoucí lékařka pracoviště epidemiologie Nemocnice České Budějovice MUDr. Iva Šípová. Laboratoře a Nemocnice České Budějovice, a.s. jsou na zvládnutí epidemie připraveny.

Návštěvu u pacientů na nezbytně nutnou dobu může ze závažných důvodů povolit pouze primář oddělení, jeho zástupce nebo první službu mající lékař.

Vzhledem k nárůstu chřipkových a ostatních akutních respiračních onemocnění se od pondělí 4. února k zákazu připojila i Nemocnice Tábor, a. s.. I zde zákaz platí až do odvolání.

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku