Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (www.pixabay.com) (354.17 KB)
Akordeonisté z celého kraje si zasoutěžili v třeboňské „ZUŠce“
4.04.2019

Ve dnech 25. a 26. 3. 2019 proběhlo v třeboňské ZUŠ krajské kolo soutěže žáků základních uměleckých škol České republiky ve hře na akordeon. Vyhlašovatelem soutěže je MŠMT, koná se jednou za tři roky a ZUŠ v Třeboni je jejím tradičním pořadatelem. Letos se zde sešlo celkem 69 soutěžních čísel a 117 mladých akordeonistů, kteří soutěžili v devíti kategoriích sólové hry a ve třech kategoriích komorní hry. Zahrály si i akordeonové soubory. V porotě usedli renomovaní pedagogové akordeonové hry z několika základních uměleckých škol v kraji. Předsedou poroty byl profesor pardubické konzervatoře, pan Mgr. Jakub Jedlinský.

Porota měla před sebou nelehký úkol, vybrat akordeonisty, kteří budou Jihočeský kraj reprezentovat v ústředním kole, které se bude konat v Plzni 10 - 12. 5. 2019. Všichni soutěžící hráli, jak nejlépe uměli. Velkým úspěchem pro ZUŠ v našem kraji je postup 17 sólistů a dvou komorních her do ústředního kola soutěže. 

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku