Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Jihočeský hejtman svolal jednání k následkům vichřice
19.01.2007

Řešení následků vichřice, která se v noci na pátek přehnala rovněž přes území Jihočeského kraje, bylo předmětem pracovního jednání, které operativně svolal na dnešní sedmou hodinu ranní jihočeský hejtman Jan Zahradník. Zúčastnili se ho zástupci Hasičského záchranného sboru, Správy a údržby silnic Jihočeského kraje, distributorské firmy E.ON a krajského úřadu.
Na území kraje jsou zaznamenány poruchy na 83 kmenových vedeních vysokého napětí, jejichž odstraňování komplikuje nedostupnost zejména na silnicích III. třídy. Bez světla se tak ocitly obce a města zejména na Českokrumlovsku, Jindřichohradecku a Prachaticku. Rovněž v dalších okresech došlo k přerušení dodávek elektrické energie, nejméně je postižen okres Tábor. Údaj o konkrétním počtu obyvatel bez elektřiny není dosud znám, řádově se jedná o desetitisíce.
Největší problémy při odstraňování poruch na rozvodné síti způsobují padlé stromy. Na společném jednání u hejtmana si proto hasičský záchranný sbor a silničáři dohodli vzájemnou výpomoc a koordinaci s distributorem elektrické energie v zájmu přednostního odstraňování stromů v těch úsecích, kde je nutné zajistit přístup ke stanicím vysokého napětí. Krajský úřad začne okamžitě prověřovat situaci v sociálních zařízeních a případnou nutnost dodávek náhradních agregátů.
Podle ujištění složek integrovaného záchranného systému zatím nic nenasvědčuje tomu, že by nebyly schopny řešit následky vichřice vlastními silami, a proto není nutné vyhlašovat na jihu Čech stav nebezpečí. Zástupci hasičů, silničářů a energetiků se sejdou u jihočeského hejtmana k jednání o společném postupu znovu ve 14:00 hodin.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku