Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
1. Sportovní hry mateřských škol Jihočeského kraje
15.06.2007

V úterý 12.6. proběhlo slavnostní krajské finále Sportovních her MŠ Jihočeského kraje za účasti členky rady kraje paní Marie Hrdinové, náměstka primátora Českých Budějovic Rudolfa Vodičky a olympionika Antonína Procházky. Vítězem krajských her se stala mateřská škola Čéčova z Českých Budějovic.

Finále sportovních her se zúčastnilo celkem 150 dětí z 15 obcí, reprezentujících jednotlivé okresy Jihočeského kraje. Do 1. Sportovních her MŠ Jihočeského kraje se na základní úrovni zapojilo 14 tisíc dětí, které soutěžily v mateřských školách, a následně okresních semifinále. Sportovní hry MŠ je projekt na podporu sportu a zdravého pohybu pro předškolní děti v duchu „Červen, duben, květen - hodně sportu dětem". Cílem projektu je také učit fair play a rozvíjet myšlenku olympismu.

Děti soutěžili v 5 disciplínách: štafetový běh, skok v pytli, hod na cíl, překážková chůze a pětiskok. Jak říká Marek Krátký za organizátory: „Je úžasné sledovat předškolní děti, jak celý závod s nasazením prožívají a mají touhu zvítězit. Obdiv patří celému družstvu včetně učitelek, které s dětmi trénovaly a zdravě děti motivovaly. Vítězi byli všichni."

Sportovní hry MŠ se v roce 2007 konají ve 4 krajích, kromě Jihočeského kraje také v Praze, Olomouckém a Plzeňském kraji. Celkem se do sportovního projektu v letošním roce zapojilo přes 70.000 dětí. Dlouhodobým záměrem organizátorů, sdružení Happy Time, je postupně rozšířit projekt po celé republice. Záštitu převzali Český klub olympioniků, paní Dana Zátopková a Jihočeský kraj, členka rady kraje Ing. Bc. Marie Hrdinová.

Více o celém projektu na: www.rodinnesportovnihry.cz nebo na telefonu: Marek Krátký, 731-150142.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku