Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Do října má být jasno o osudu tratě Slavonice - Fratres
19.06.2007


V září, nejpozději v říjnu, by mělo být z rakouské strany jasno, zda dojde k obnovení železničního spojení mezi Slavonicemi a Fratres. U příležitosti včerejšího podpisu „Pracovního programu na roky 2006-2009" mezi spolkovou zemí Dolní Rakousy a kraji Jihočeským, Jihomoravským a Vysočina to v Mikulově řekl dolnorakouský hejtman Erwin Pröll. Reagoval tak na slova jihočeského hejtmana Jan Zahradníka, který v této souvislosti vyzdvihl význam meziregionální osobní dopravy pro rozvoj turistiky.
„Znovuzprovoznění této tratě má na české straně podporu a věříme, že tomu tak nakonec bude i na straně rakouské," uvedl Jan Zahradník.
Toho podpořil také hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, který zmínil souvislost zprovoznění tratě s dolnorakouskou Zemskou výstavou 2009, na níž se podílí kraj Vysočina a město Telč.
Podle Erwina Prölla konečné slovo na rakouské straně nepadlo. Dolnorakouská vláda je přitom podle jeho slov připravena předfinancovat výstavbu trati na rakouském území ve výši 27 milionů EUR.
„Musíme však mít jasno do podzimu, jinak bude ta perspektiva pryč. Sami ale dobře víte, že když se vymění ministři, nastane jakási nejistota. A to se nyní u nás v Rakousku stalo, nový ministr určil jiné priority a dříve dohodnuté se stalo otazníkem. Konečné slovo ale nepadlo a já budu mít do září, nejpozději října v této otázce k dispozici konečné rozhodnutí," zdůraznil dolnorakouský hejtman.
Hejtman Jan Zahradník dále rakouskou stranu při dnešním setkání požádal o podporu elektrizace tratě České Velenice - Veselí nad Lužnicí.
„Na úrovni spolkové země, respektive vlády, o této stavbě není dosud rozhodnuto. Víme o tom, že v oblasti Waldviertlu je velký zájem o rychlejší spojení s Prahou a rakouské oficiální stanovisko by mohlo být podkladem pro rozhodování českého ministerstva dopravy o investicích na železnici v nejbližších letech, respektive pořadí priorit," dodává Jan Zahradník.
Podepsaný „Pracovní program na roky 2006-2009" obsahuje jedenáct témat, v rámci kterých budou čtyři regiony nadále spolupracovat. Patří sem například otázky ekologie, cestovního ruchu, zdravotnictví, ochrana před katastrofami či regionální politika EU. Tento „Pracovní program" navazuje na obdobný dokument, který byl podepsán v říjnu 2004 v sídle Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku