Text na řeč

Informace KHS k 16. 3. 2020, 22.00

ČESKÉ BUDĚJOVICE 16. března (22.00) – Dnes bylo do laboratoře českobudějovické nemocnice odesláno celkem 63 suspektních vzorků osob nově vyšetřených v Jihočeském kraji kvůli podezření na nákazu koronavirem COVID – 19. „Nyní před desátou večerní jsme obdrželi výsledky dnešních vyšetření a jsou všechny negativní. Znamená to, že k dnešní večeru registrujeme v našem kraji stále jedenáct případů onemocnění. Významně dnes vzrostl počet karantén, nařízených praktickými lékaři,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (KHS JčK) doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, PhD. 

V nařízené karanténě bylo k pondělní 14. hodině na jihu Čech 754 lidí. „Počet těch, kteří byli praktickými lékaři pro dospělé nebo pro děti a dorost posláni do karantény, se oproti neděli zvýšil o 306 případů. Vesměs jde o navrátilce z rizikových oblastí s vysokým nebezpečím nákazy, či osoby s rizikovými kontakty,“ poznamenala hlavní epidemioložka KHS JčK MUDr. Jitka Luňáčková. O zmíněných 306 nově nařízených karanténách rozhodli v 280 případech praktičtí lékaři pro dospělé a v 26 pediatři.

V souvislosti s preventivními opatřeními zavedenými kvůli nebezpečí šíření koronaviru na území České republiky hygienici žádají obyvatele, aby krizové telefonní linky využívali pouze pro nezbytné zdravotní informace a jako zdroj odpovědí na dotazy obecného charakteru použili například emailovou adresu koronavirus@khscb.cz nebo web  www.koronavirus.mzcr.cz.

Pozn.: suspektní = podezřelý

Štítky