Text na řeč

Jihočeský kraj opraví v Trhových Svinech mosty přes Svinenský a Farský potok

Mosty přes Svinenský a Farský potok v Trhových Svinech na Českobudějovicku zrekonstruuje Jihočeský kraj. Důvodem je jejich špatný technický stav. Práce si vyžádají investici 20,4 milionu korun. Rozhodla o tom rada kraje, která zasedala ve čtvrtek 7. května. Potvrdil to radní pro investice Antonín Krák.

Práce na mostech přes Svinenský potok v Bezručově ulici směrem z Trhových Svinů na Besednici a Farský potok v Husově ulici směrem na Borovany mají podle Kráka začít v červnu a skončit v listopadu letošního roku. Dodavatelem je na základě výběrového řízení firma STRABAG.

Most přes Svinenský potok pochází z roku 1958 a podle poslední prohlídky je stav jeho nosné konstrukce hodnocen stupněm pět, to znamená špatný. Most přes Farský potok byl pravděpodobně postaven již v roce 1905 a stav jeho nosné konstrukce je hodnocen rovněž stupněm pět. A opěrná zeď na jedné straně za ním je dokonce v havarijním stavu,“ upřesnil Krák.

Provizorní most pro osobní auta, autobusy a vozy IZS

Během rekonstrukce mostu přes Svinenský potok je v plánu vybudování provizorního mostu, který bude sloužit pro osobní automobily, autobusy a vozy integrovaného záchranného systému. Nákladní doprava z levého břehu potoka povede po objízdné trase z Trhových Svinů po silnici II. třídy č. 157 na Besednici a do Kaplice nádraží, následně po I/3 přes Velešín a poté odbočením na silnici II/155 do Strážkovic.

„Doprava kvůli uzavřenému mostu přes Farský potok pak bude vedena z Trhových Svinů po silnici II/156 a před Strážkovicemi dojde k odbočení na silnici III/14618 přes Ostrolovský Újezd do Borovan na silnici II/157,“ uzavřel Krák.