Text na řeč

Jihočeský kraj vydal publikaci Po stopách rodu Buquoyů

Slavné šlechtické rody Jihočeského kraje „Po stopách rodu Buquoyů“. To je název nové publikace, kterou vydal Jihočeský kraj. Slavnostní křest se uskutečnil v úterý 25. srpna v prostorách hradu v Nových Hradech na Českobudějovicku. 

Považuji to za velmi záslužný počin. Je vidět, že se kraj stará o své kulturní dědictví, tady konkrétně v podobě představení jednoho ze slavných šlechtických rodů, který na jihu Čech působil. Zároveň chci velice poděkovat autorce Blance Rozkošné, že díky jejímu nadšení pro historii mohla tato publikace vzniknout. A věřím, že se bude čtenářům určitě líbit,“ uvedl náměstek hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch.  

Rozkošná pak připomněla, že publikace vznikla u příležitosti 400. výročí usazení rodu Buquoyů v jižních Čechách, které si letos připomínáme. „Dokumentuje působení rodu Buquoyů v našem kraji, ale i jinde v republice. Intenzivně jsem ji připravovala celý loňský rok, kdy jsem navštěvovala památky a lokality, které jsou s tímto rodem spojené. Zároveň jsem vycházela z podkladů, které má nashromážděné Národní památkový ústav v Českých Budějovicích,“ sdělila autorka.

Publikace vyšla v nákladu 2 000 kusů a pro zájemce bude k dispozici na vybraných památkách.

Galerie