Koronavirem přidušený Český Krumlov znovu nabírá dech

Český Krumlov, město zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, těžce zasažené stejně jako další významné turistické destinace koronavirovou krizí, se pomalu začíná nadechovat. V nejistotě dnů příštích a v omezeném rozsahu se sem znovu vrací špičková kultura. A nejen ta. Město ožívá i pohybem a dětskými programy.

Historická a kulturní perla na Vltavě, jak se Českému Krumlovu přezdívá, je po hned po Praze především zahraničními návštěvníky nejvyhledávanější tuzemskou destinací. Koronavirus paradoxně vytvořil zvláštní situaci, kdy z města zmizely davy asijských turistů a město se velmi zklidnilo. Domácí turisté tak nyní mají jedinečnou příležitost zažít skutečnou atmosféru Českého Krumlova plnou romantiky, klidu a pohody ve velmi komorním prostředí,“ uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Na své si zde přitom přijdou všechny věkové generace. Zažít lze nejen Krumlov historický, ale také hudební, v pohybu a to vše i s dětmi. V rámci podpory rodinné dovolené na jihu Čech ze strany Jihočeského kraje je možné také využít slevové vouchery s třetinovou slevou na ubytování. „Rodinné programy po celé léto nabízí Museum Fotoateliér Seidel či Kláštery Český Krumlov, kde připravili hned několik zajímavých zážitkových aktivit pro rodiny s dětmi. Každý čtvrtek, pátek, sobotu, neděli a o všech svátcích je možné se spolu s dětmi vydat na zábavnou prohlídku města,“ konstatoval produktový manažer turistické oblasti Český Krumlov Region Miroslav Březina.

Ani o pohybové aktivity není přímo ve městě nouze. Krumlově letos v létě nabízí hned na třech místech využít říčního koupání. Mola a upravené vstupy do vody jsou nově umístěna před zahradním domkem, ateliérem Egona Schieleho, v místech bývalé krumlovské plovárny na rozhraní městského parku a parkoviště P3 a na břehu naproti Hotelu Růže. Nové sportovní vyžití najdou obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova nedaleko centra. V Jelení zahradě vzniklo zbrusu nové discgolfové hřiště, které je zdarma přístupné všem zájemcům.

Podle ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromíra Poláška je protuzemsky a prorodinně koncipovaný program součástí komplexu opatření, jimiž se město a kraj snaží zmírnit dopady koronavirové krize na domácí cestovní ruch. Mezi ně patří i již zmíněná nabídka dotovaného ubytování či slev vstupného na různé atraktivity v Jihočeském kraji. „Sem patří také koncerty Jihočeské filharmonie, která spolu se svými hosty zahraje v průběhu hned šesti letních večerů v Pivovarských a klášterních zahradách. V Krumlově se spolu s filharmoniky představí například Iva Bittová, Dan Bárta nebo Ondřej Ruml,“ poznamenal Polášek.
Letošní 34. ročník Festivalu komorní hudby mimořádně zakončí 24. a 25. července Barokní noci na zámku Český Krumlov. Na své si v Krumlově přijdou i milovníci jiných hudebních žánrů. Do Pivovarských zahrad v létě zavítá Divokej Bill, Chinaski, Wohnout nebo kapela Mirai. Na přelom září a října je plánováno 13 koncertů v rámci přesunutého Mezinárodního hudebního festivalu.

Českokrumlovsko patří mezi turisticky nejatraktivnější regiony České republiky. Nabízí širokou škálu turistických zajímavostí od přírodních krás přes oblíbené možnosti vodáctví na řece Vltavě až po řadu nádherných stavebních památek. Turistická oblast Český Krumlov Region tak stojí na již existujících vazbách a propojeních, které mají silný budoucí rozvojový potenciál a jsou i přirozeně integrované ve velmi funkční celek. Turistická oblast se opírá o dvě velmi silné globální značky: Jižní Čechy a Český Krumlov.
Více o TO Český Krumlov Region lze nalézt na webových portálech: www.jiznicechy.cz/turisticke-oblasti,  www.ckrumlov.info a www.krumlov2020.cz , nebo na facebookovém profilu: https://www.facebook.com/ceskykrumlovofficial/

22.07.2020 Bc. David Hocke