Kraj chce v rámci zvýšení letního turistického potenciálu Jindřichohradecka a Lipenska propojit linkovými autobusy Dačice a Frymburk

Propojit Jindřichohradecko s Lipenskem a navýšit tak letní turistický potenciál těchto lokalit. To je hlavním cílem jedné části Demonstračního projektu RegiaMobil z programu Interreg CENTRAL EUROPE, který počítá se zavedením letní linkové autobusové dopravy na trase Dačice, Jindřichův Hradec, Trhové Sviny, Kaplice, Frymburk a zpět. Zahájení výběrového řízení na tuto veřejnou zakázku schválila Rada Jihočeského kraje ve čtvrtek 25. března. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák s tím, že předpokládané finanční náklady na zajištění této služby činí necelých 690 tisíc korun.

„Autobusová linka by měla být zatím v provozu od 5. června do 26. září letošního roku. A kromě osob by měla umožňovat i přepravu jízdních kol. Na jejím financování by se měl 15 procenty podílet kraj a 85 procenty Evropský fond pro regionální rozvoj. Na základě usnesení rady kraje budeme tuto veřejnou zakázku soutěžit v rámci uzavřené výzvy," upřesnil náměstek hejtmana pro dopravu.

Demonstrační projekt RegiaMobil pak podle Kráka vhodně doplňuje systém Jihočeských letních linek umožňujících přepravu kol v doposud nepokrytých oblastech. Již dříve byly vyhlášeny veřejné zakázky na provoz turistických linek v turistických oblastech Toulava a Česká Kanada. „Linka na trase Dačice, Jindřichův Hradec, Trhové Sviny, Kaplice, Frymburk a zpět je zároveň prostřednictvím přestupů navázána na páteřní železniční síť z Prahy do Lince. Kromě turistů by navíc mohla být pro běžné cestující alternativou autobusového spojení v lokalitách, kde příslušné spojení v určitých časech či o víkendech chybí," uzavřel náměstek hejtmana pro dopravu.

25.03.2021 Bc. David Hocke