Kraj investuje do kruhové křižovatky ve Vimperku 19,5 milionu

Zvýšená bezpečnost chodců. Lepší přehlednost pro řidiče. To jsou hlavní důvody proměny klasické křižovatky Fišerka ve Vimperku na kruhový objezd. Napojené na něj budou ulice 1. máje, Sušická a Sklářská. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Celkové náklady na tuto investici činí zhruba 25 milionů korun. „Z toho 19,5 milionu uhradí kraj a zbytek město Vimperk,“ upřesnil Knot s tím, že práce by měly začít během dubna a skončit v srpnu letošního roku. Kvůli zachování obslužnosti okolních komunikací budou rozděleny do čtyř etap. Jako zhotovitel vyšla z výběrového řízení firma STRABAG.

Nepřehledná křižovatka na Fišerce momentálně patří mezi jednu z nejnebezpečnějších na jihu Čech. Zejména pro chodce. Řidiči tu navíc při sjezdu v Sušické ulici často překračují předepsanou rychlost. „Cílem je proto dopravu celkově zpomalit tak, aby tu chodci mohli bezpečně přecházet a byli přitom dobře vidět,“ uzavřel Knot.

01.03.2019 Bc. Hana Brožková