Text na řeč

Kraj opraví za 23 milionů most v Nádražní ulici v Českých Budějovicích. Město čeká dopravní omezení

Už v pondělí 6. dubna začne Jihočeský kraj s plánovanou rekonstrukcí mostu v Nádražní ulici v Českých Budějovicích. Zaplatí za ni cca 23 mil. Kč s DPH. Stavební práce si ovšem vyžádají značná dopravní omezení, se kterými budou muset řidiči počítat. Most bude dokončen na konci srpna letošního roku.

Jihočeský kraj zahájí 6. dubna 2020 rekonstrukci mostního objektu č. 157 – 004 přes Dobrovodský potok v Českých Budějovicích. V rámci rekonstrukce mostu bude, mimo jiné, provedeno odbourání závěrných zídek a nadzdvižení nosné konstrukce pro výměnu ložisek. Bude provedena nová celoplošná hydroizolace a nové římsy se svodidly a mostním zábradlím. Stavební práce bude provádět firma Starmosty s.r.o..

„Práce jsou plánovány na necelých pět měsíců. Řidiči se na most vrátí před koncem letních prázdnin, protože podle smlouvy má být dokončen 25. srpna 2020,“ řekl radní Jihočeského kraje pro oblast dopravy Jiří Švec a dodal: „Bohužel první tři týdny od předání staveniště budou práce probíhat za úplné uzavírky komunikace. Musí dojít k nadzdvihnutí nosné konstrukce mostu pro výměnu ložisek a úplná uzavírka je naprosto nutná. Následně bude most pro řidiče průjezdný z poloviny. Děkuji všem řidičům za pochopení“.

Objízdná trasa během prvních tří týdnů povede po ulici Generála Píky, Okružní a zpět po Pražské.