Kraj plánuje rekonstrukci mateřské školy pro zrakově postižené za 26 milionů

Komplexní rekonstrukci a modernizaci vnitřních prostor Mateřské školy pro zrakově postižené a speciálně pedagogického centra v Českých Budějovicích plánuje kraj. Vyhlášení veřejného výběrového řízení s předpokládanou investicí 26 milionů korun schválila Rada Jihočeského kraje ve čtvrtek 15. dubna. Potvrdil to náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma.

Předpokládaný termín zahájení prací v mateřské škole, jejímž zřizovatelem je kraj, je podle Klímy 1. června a s jejich ukončením se počítá k 30. září letošního roku. „Stavební úpravy čekají pavilon učeben i hospodářský pavilon, jehož součástí je také kuchyň. Důvodem rekonstrukce je současné nevyhovující uspořádání celého zázemí učeben včetně těch rehabilitačních a prostor speciálně pedagogického centra. Včetně nevyhovujícího stavu původních rozvodů vody, kanalizace, elektroinstalace, topení a vzduchotechniky v obou objektech. Pavilon učeben získá novou rekuperační jednotku, nová vnitřní okna na chodbách v prvním a druhém nadzemním podlaží a instalováno bude i nové venkovní únikové požární schodiště. Projekt počítá také se změnou polohy hlavních vstupních dveří,“ popsal náměstek hejtmana pro školství.

Veřejná zakázka je spolufinancována ze zdrojů EU prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí a ze zdrojů Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

Více informací o Mateřské škole pro zrakově postižené a speciálně pedagogickém centru v Českých Budějovicích najdete na: https://www.ocnims.cz/

16.04.2021 Bc. David Hocke