Kraj přispěje dětem zdravotníků na pobyt v příměstských táborech 30 tisíci

Vzdělávání se zábavnou formou v matematice, fyzice, technice a biologii. A zároveň posílení sociálních vztahů se svými vrstevníky. To jsou hlavní náplně dvou příměstských táborů, které s podtitulem Honba za tajemstvím krále Šalamouna pořádá v červenci Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Primárně jsou určeny pro děti zdravotníků, coby náhrada za výpadky prezenční výuky v době koronavirové pandemie. Právě zdravotníci byli totiž v práci pandemií zasaženi naejvíce a neměli čas se učení s dětmi doma věnovat.

Rada kraje, která zasedala ve čtvrtek 10. června, se tento projekt rozhodla na základě žádosti organizátorů podpořit 30 tisíci korunami. Společně s příspěvkem od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši 90 tisíc tak budou mít děti celý pobyt zdarma, když celkové náklady činí 120 tisíc korun. Potvrdil to náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma.

První turnus příměstských táborů se uskuteční od 12. do 16. a druhý od 19. do 23. července. „Díky krajské dotaci se podařilo navýšit počet účastníků z 30 na 40 dětí, tedy po 20 v každém termínu. Děti si tu budou moct obnovit pracovní a studijní návyky a setkat se i s novými kamarády,“ uzavřel Klíma.

Příměstské tábory pro zdravotníky - nabídka

14.06.2021 Bc. David Hocke