Text na řeč

Krajský úřad Jihočeského kraje zpřísňuje ve svých budovách opatření proti koronaviru

Z důvodu obecně se zhoršující epidemiologické situace a s ohledem na výskyt pozitivně testovaných osob na Covid-19 na krajském úřadu, ředitel krajského úřadu s platností od 7. září stanoví:  

 

 

  1. Povinnost používání ochranných osobních prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání přenosu kapének ve všech vnitřních prostorách úřadu (chodby, jednací místnosti, jídelna apod.). Povinné používání ochranných prostředků dýchacích cest platí v kancelářích nejen v případech přítomnosti veřejnosti, ale i v případech přítomnosti zaměstnanců krajského úřadu, kteří danou kancelář nemají určenu jako místo svého pracoviště. 
  2. Je nutné omezit osobní jednání mezi pracovníky jednotlivých organizačních celků krajského úřadu, pokud je to možné, a nahradit tato jednání komunikací cestou e-mailů, telefonátů a také videokonferencemi
  3. Pokud bude kdokoliv ze zaměstnanců úřadu pociťovat příznaky uvedeného onemocnění, měl by o svém stavu bezodkladně informovat svého praktického lékaře a dohodnout s ním další postup. 

Dále se zaměstnancům krajského úřadu ukládá: 

  • využívat oddělovací bariéry 
  • dodržovat minimálně dvoumetrové odstupy osob 
  • zabránit shlukování osob 
  • rozmístit stojany pro dezinfekci rukou 
  • provádět dezinfekce podlahových ploch, klik, dveří, zábradlí, tlačítek výtahů, desek stolů, sdílených psacích potřeb atd. 
  • hygienické zásady platí i při konzumaci jídel v závodní jídelně. 
Štítky