Město lidem, lidé městu 2019

Konec prázdnin ve městě tradičně patří akci Město lidem, lidé městu, která se letos koná 30. – 31. srpna. Organizátoři slibují hned několik zásadních změn, tou největší by měla být kompletní změna programu v ulici Krajinská a Česká

Kdo bude letos hledat něco dobrého k snědku, měl by zamířit na Piaristické náměstí, nebo do Krajinské ulice. Krajinská ulice bude patřit foodtruckům, které přijedou ze všech koutů republiky. Piaristické náměstí, místo s jedinečným geniem loci, nabídne klidnější atmosféru, legendární trávník položený tam, kde ho běžně nenajdeme a elegantně řešené osvětlení přímo vybízející k posezení u drinku a něčeho dobrého. Asijská kuchyně, domácí zmrzlina, burgery, i spousta jídel pro vegany -  ideální chvilka na setkání s přáteli a probrání všeho, co jste zažili o prázdninách a poznání nových českobudějovických bister a kaváren! Návštěvníci zde nebudou ochuzeni ani koncerty. I tento rok je pamatováno na životní prostředí, nápoje budou podávány ve vratných kelímcích, a jídlo zase na recyklovatelném nádobí.

V České ulici si tedy nyní přijdou na své hlavně děti a jejich rodiče – těšit se mohou na workshopy, pohádky a představení. Na místě bude venkovní kuchyňka, kde se malí lumpíci na chvíli promění v kuchtíky a sami si připraví občerstvení. Z části ulice bude jedno velké dětské hřiště s pískovištěm, vodními hrátkami, a půjčovnou vozíčků. Zapojí se také zdejší volnočasové organizace pro mládež s programem.

Spousta návštěvníků míří za hudebními zážitky. Město lidem, lidé městu letos láká na kapely, živé projekty i DJs. Mnoha hudebními žánry vás provedou Never Sol, Bez Not, Zagami Jericho, Universal Swing Brothers, Fred Madison, DJ Madelaine atd. Oproti předchozím letem proběhnou veškerá vystoupení na menších podiích, v komornějším duchu, v bližším kontaktu s divákem. Obujte si pohodlné boty, a protančete celou noc!

Město lidem, lidé městu 2019

Po loňském úspěchu módní přehlídky organizátoři plánují ještě propracovanější show se vším, co jí náleží, včetně nevšedního hair stylingu od kadeřnického mistra Karla Dražana. Prezentovat se budou nejen místní návrháři, ale i brandy známé po celé ČR. Přehlídka pod taktovkou Claudie Simon vypukne v sobotu večer.
Mint market v Hroznové ulici je již zaběhnutou součástí akce, kde je možné zakoupit naprosto originální rukodělné produkty – oblečení, šperky, hračky, roztomilé maličkosti z papíru, nebo třeba autorskou módu. Památku na léto si tam najde úplně každý.

Ať už je pro Vás lákavější letní kino, úžasná lokální kuchyně, veřejná pláž u slepého ramene Malše, která letos bude umístěna na Sokolském ostrově, nebo třeba tanec pod hvězdami, tím nejkrásnějším je sdílení těchto zážitků se svými blízkými. Na Město lidem, lidé městu zaručeně potkáte staré známé, spolužáky ze školy, a možná i nějakou lásku.

05.08.2019 Bc. David Hocke