Mikroregion Chelčicko-Lhenický, svazek obcí

• Libějovice
  • Malovice

Předmět:

1) Úkoly v obl. školství, kultury, ochrany životního prostředí, cestovního ruchu, společná péče o památky a o rozvoj ovocnářství, sadovnictví, školkařství a zpracování ovoce.
2) Zabezpečování čistoty obce, správy veřejné zeleně, příprava turistických tras mikroregionu a cyklostezek.
3) Spolupráce při prezentaci mikroregionu na výstavních a obdobných akcích v tuzemsku a zahraničí, při vydávání propagačních a turistických materiálů a při organizaci ovocnářských výstav, festivalů, soutěží, slavností, setkání a jiných akcí.
4) Provoz informačního systému v mikroregionu (svazku).
5) Podpora zemědělského a nezem. podnikání, řešení problému nezaměstnanosti, podpora a spolupráce s výrobci, prodejci a zpracovateli ovoce a podnikateli v sadovnictví.
6) Společný postup při přípravě a realizaci projektů pro fondy EU a získávání dotací.
7) Prosazování společných zájmů a záměrů při jednání s orgány st. správy, podnikatelskými subjekty, neziskovými org., obč., sdruženími, zahraniční spolupráce, správa a zmnožování společného majetku, předmětem činnosti jsou i aktivity, které se z objektivních důvodů netýkají všech členských obcí, pokud budou korespondovat se zájmy svazku.
8) Svazek je oprávněn zakládat samostatně nebo s dalšími účastníky podnikatelské a nepodnikatelské subjekty podle platných právních norem.

Orgány svazku:
předseda svazku
rada

Vedení popis:

Předseda jedná jménem svazku. Podepisování se děje tak, že názvu svazku připojí předseda rady svůj podpis.

Vedení:
Funkce Jméno Od Do Adresa
Aktuální 1. místopředseda Jiří Iral 07.12.2023 Stále ve funkci Chelčice 127, 389 01 Vodňany
Aktuální předseda Luboš Bárta 07.12.2022 Stále ve funkci Mičovice 10
Aktuální místopředseda Jan Baloušek 01.12.2022 Stále ve funkci Chelčice