Mimořádná finanční pomoc těhotným ženám v souvislosti s koronavirem

V reakci na aktuální mimořádný stav způsobený koronavirem nabízí Hnutí Pro život ČR v rámci projektu „Nesoudíme. Pomáháme“ mimořádnou finanční pomoc až do výše 50 tisíc korun každé ženě, která nečekaně otěhotněla a je ve složité životní situaci. Hnutí Pro život ČR se obává, že stres z koronaviru a nejistota mohou zapříčinit unáhlená rozhodnutí a narůst umělých potratů. 

Tyto ženy v nouzi se mohou obracet na Linku pomoci, na číslo 800 108 000. Finanční pomoc je určena na okamžité řešení situace v případech, které nedokáže řešit stát svými sociálními nástroji.  Pokud budou finanční prostředky vyčerpány, požádá Hnutí Pro život ČR o další pomoc tisíce dárců, kteří spolek dlouhodobě podporují. 

"Vítáme tuto sociální pomoc nečekaně těhotným, které jsou ve složité životní situaci a mohly by podstoupení interrupce později litovat," řekl k nabídce Hnutí Pro život ČR MUDr. Vladimír Dvořák, předseda České gynekologické a porodnické společnosti.

Finanční pomoc je nevratná. Příjemkyně pomoci pouze podepisuje smlouvu o daru, ve které na sebe bere morální závazek obdobně pomoci ženám, které nečekaně otěhotní, a to v době, kdy si to bude moci finančně dovolit. 

Na Lince pomoci pracují zkušené konzultantky specializované na krizovou intervenci. Kromě finanční pomoci jsou schopny ženám poradit se všemi ostatními aspekty jejich obtížné situace. Linka funguje již čtrnáct let a každý rok pomůžeme zhruba čtyřem stům ženám,“ říká Jaroslava Trajerová, vedoucí projektu „Nesoudíme. Pomáháme“, a dodává: „Nebojte se zavolat. Virus odejde, děti zůstanou.“ Projekt „Nesoudíme. Pomáháme“ podporují desítky osobností, měst, zdravotnických zařízení a odborníků. 

Hnutí Pro život ČR se podpoře nečekaně těhotných žen věnuje dlouhodobě a kromě přímé pomoci se obrací na státní správu a samosprávu s návrhy na účinnější pomoc pro těhotné ženy a rodiny s dětmi, které se dostanou do obtížné životní situace. 
Více informací zde: https://hnutiprozivot.cz/


Hnutí Pro život ČR pomáhá nečekaně těhotným ženám. Připomíná mužům jejich odpovědnost za ženu a dítě a usiluje o obnovu společenského respektu k nenarozeným dětem. 
 

24.04.2020 Bc. David Hocke