Text na řeč

Náměstek hejtmanky Hroch: Kraj podpoří Jihočeské divadlo 2 miliony Kč

Dva miliony korun. Tato částka poputuje od Jihočeského kraje na provoz Jihočeského divadla v Českých Budějovicích na případnou zbylou sezonu jeho provozu v roce 2020 v rámci koronavirové pandemie.

Rozhodnutí Rady JčK potvrdil ve čtvrtek 9. dubna náměstek hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch s tím, že původně měla tato suma být určena pro tradiční podporu od kraje otáčivému hledišti v Českém Krumlově. 

Jeho provoz však Rada města Českých Budějovic, coby zřizovatele Jihočeského divadla, pro letošní rok odvolala. Částku musí schválit krajské zastupitelstvo při svém nejbližším zasedání. To se bude konat dle vývoje koronavirové nákazy.

Uvědomujeme si, jakým přínosem je Jihočeské divadlo i jeho českokrumlovská točna pro cestovní ruch i kulturu Jihočeského kraje. Vzhledem k tomu, že byla divadelní sezona v Českém Krumlově, bohužel, ukončena, jsme se rozhodli, že podpoříme Jihočeské divadlo touto částkou alespoň pro divadlo kamenné v Českých Budějovicích,“ řekl Hroch.

Kraj tak podle Hrocha vyšel vstříc žádosti ředitele Jihočeského divadla Lukáše Průdka. „Pevně věřím, že se nám všem podaří s koronavirou nákazou vypořádat a jihočeská divadelní kultura bude moci nabídnout zase všem to, proč ji vyhledávají a v čem je její síla. V Českém Krumlově i Českých Budějovicích,“ uzavřel náměstek hejtmanky pro kulturu.