Náměstek Knot: Rekonstrukce Mánesovy ulice v Českých Budějovicích by měla skončit o měsíc dříve

O celý měsíc dříve. Předpokládáme, že zhruba v polovině září letošního roku by měla skončit rekonstrukce Mánesovy ulice v Českých Budějovicích. Dobrou zprávu pro řidiče v dopravně přetíženém krajském městě potvrdil první náměstek hejtmanky Josef Knot.

„Opravy začaly 5. května a dle harmonogramu měly trvat asi do poloviny října. Práce ale probíhaly bez větších komplikací, tudíž by podle předpokladů měla být jedna z páteřních českobudějovických komunikací řidičům k dispozici již kolem poloviny září,“ upřesnil Knot.

Technicky a časově náročná akce je společnou investicí města České Budějovice a Jihočeského kraje. Město kompletně rekonstruuje vodovody a kanalizaci a Jihočeský kraj přispěl zhruba 12 miliony korun na odfrézování asfaltových vrstev či světelnou signalizaci.