Text na řeč

Nemocnice České Budějovice přijímá pacienty s COVID-19 z ostatních krajů

Do českobudějovické nemocnice bylo ve čtvrtek 11. února přeloženo z nemocnice v Chebu k hospitalizaci celkem 5 pacientů s COVID-19, jejichž stav nevyžadoval intenzívní péči. O dalších 5 hospitalizovaných pacientů se podělila Nemocnice Strakonice, a.s. a Nemocnice Písek, a.s. Nemocnice České Budějovice, a.s. v předchozích týdnech takto převzala do péče dalších 7 pacientů z ostatních krajů, z toho 3 v těžkém stavu na umělé plicní ventilaci. 

Transport pacientů do jihočeských nemocnic probíhá v posledním měsíci poněkolikáté, tento je však největší.

Nemocnice České Budějovice, a.s. nikdy neodmítne žádost o pomoc z jakékoliv nemocnice, budeme-li schopni ji poskytnout. Velký dík patří všem našim zaměstnancům, kteří již téměř rok pracují s mimořádným nasazením a za cenu přesčasové práce. Jsou to přitom pořád ti samí lidé, kteří provádějí stěry na PCR, antigenní testování pedagogů a následně veřejnosti, jezdí s mobilním odběrovým týmem, očkují proti COVID-19. To vše navíc ke své běžné práci a péči o necovidové pacienty. Péče o nemocné je naším hlavním úkolem, je potřeba toto mít na paměti vždy, když někdo bude debatovat například o tom, zdali jsme o víkendu provedli o pár antigenních testů více či méně. Počet pacientů převzatých do naší nemocnice není velký, snad i tak je pro občany a zdravotníky v Karlovarském kraji povzbuzením do dalších dnů“, uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Děkuji všem našim jihočeským zdravotníkům za jejich nasazení při péči o pacienty nejen z Jihočeského, ale nyní i Karlovarského kraje. Úzce spolupracujeme s národním dispečinkem lůžkové a intenzívní péče. Od podzimu také každý den sledujeme počty hospitalizovaných pacientů v našich jihočeských nemocnicích a prakticky online aktualizujeme naše modelace dalšího vývoje, abychom Jihočechům zajistili potřebnou péči“, uzavírá hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba.